Mugisul

je cvičení se zbraněmi, konkrétně s nunchaku, mečem a dlouhou tyčí. V našem klubu slouží jako doplněk k tréninku Taekwondo.

Mugi je korejsky zbraň, sul technika. Nunchaku jsou ssang jul gon, cesta meče se jmenuje komdo a umění boje s tyčí bongsul. Technickým mentorem je korejský mistr Lee Youn Jae.

Od roku 2014 probíhají v našem klubu na Čáslavské 5 semináře s Luďkem Kastnerem. Kontakt a info: honza@klub-hirundo.cz

Bongsul – technika dlouhé dřevěné tyče.
Tyč nebo hůl je jednou z prvních zbraní člověka vůbec. Ve středověku to byla oblíbená pomůcka mnichů, kteří ji používali jako oporu na cestách nebo byli schopni se s její pomocí bránit zvěři či banditům.  Z ní se vyvinuly sofistikovanější zbraně jako oštěp, kopí nebo halapartna.
Cvičení s dlouhou holí vyžaduje fyzické zapojení celého těla.  Používají se obloukové údery, vpichy, bloky. Se zbraní se často točí. Její výhodou je dlouhý dosah a univerzální možnost použití obou konců i prostřední části, např. k blokům. Dobré zvládnutí této disciplíny je skutečně dech beroucí!

Komdo – cesta meče
K běžnému tréninku se používají dřevěné meče. Meč byl před příchodem pušek a kulometů jednou z nejdůležitějších zbraní válečníka. Ten často svého bojového ducha identifikoval se schopností zacházet s mečem i s kvalitou samotné zbraně. Meč v boji sloužil jako prodloužená ruka, jako součást vlastního těla. Propojení těla a mysli při tréninku i v životě je nejspíš hlavním důvodem stálé popularity cvičení s mečem. Při cvičení s opravdovým ostrým mečem získáte pocit odvahy a neohroženosti.

Nunchaku - původně zemědělský nástroj, který se vyvinul ve smrtící zbraň. Trénink s ní je úžasný na koordinaci, obratnost a rychlost. Po několika hodinách tréninku proměníte nevoladatelné kusy dřeva nebo jiného tyčového materiálu spojeného provazem nebo řetězem v efektivní pomůcku k tréninku i sebeobraně.

TERMÍNY SEMINÁŘŮ

Klub Hirundo, Jan Novák: honza@klub-hirundo.cz, 608 281 765 Taekwondo, Taekwondo pro děti, Sparingy, Mugisul, Posilovna, Sebeobrana.